fbpx

קראו: המדרסים הייחודיים לדורבן בכף הרגל שמציבים רף חדש בעולם המדרסים המודרניים

קראו: המדרסים הייחודיים לדורבן בכף הרגל שמציבים רף חדש בעולם המדרסים המודרניים

דורבן בעקב כף הרגל ("פלאנטר פסייטיס") היא תופעה שכיחה המלווה בכאבים עזים המשפיעים על התפקוד היום יומי ואף על מצב הרוח הכללי. הפיתוח החדשני נרשם כפטנט רשמי בישראל, ארה"ב ומדינות האיחוד האירופי וצבר תאוצה בקרב משקיעים בארץ ובחו"ל וכל זה בעקבות ייחודיות הפטנט: שחרור מוחלט של העקב בזמן עמידה, הליכה וריצה. 

אם אתם סובלים מדורבן, בין אם מדובר בכאב יחסית חדש או מתמשך, בין אם עברתם טיפולים שונים או שאתם סובלים בשקט, כדאי שלא תזניחו את זה. הפיתוח החדשני צובר תאוצה בקרב המוסדות הרפואיים הפרטיים וקופות החולים וכעת פתוח לרכישה אונליין באתר הרשמי החל מחודש אוגוסט 2020 לאחר שקיבל את ההסמכה הרפואית ואישור פטנט באופן רשמי בישראל, ארה״ב ואירופה.

קצת מספרים

על פי ההערכות כ-10 אחוזים מהאוכלוסייה סבלו או יסבלו בשלב כלשהו בחייהם מדורבן. בארה”ב, לדוגמה, מצטרפים בכל שנה כשני מיליון איש למעגל הסובלים מבעיית דורבן / כאבים בעקב, בלי שיימצא להם טיפול יעיל. הפלנטר פסייטיס או בשם המוכר יותר: דורבן. בעיה כה נפוצה, עד כדי כך שהסטטיסטיקה מדברת על 1 מתוך 10 אנשים יסבול מכאבי העקב במהלך חייו.

מדובר בכאבים המופיעים לרוב בצעד הראשון בבוקר כשיורדים מהמיטה, עד שהאזור מתחמם כל צעד הוא כאב מתמשך ולרוב הכאב הולך ופוחת. בניגוד לכל כאב דלקתי אחר, הכאב פוחת לאחר הליכה והזרמת דם לאזור. ישנם מצבים שהכאב מופיע לאחר פעילות גופנית מאומצת, ישנם מצבים שבסוף יום ארוך כשחולצים את הנעליים ויש מצבים שהכאב מלווה בכל שעות היום. ללא הפסקה. מדובר בדרגות שונות של אותה הבעיה. במידה ולא מטפלים התופעה עלולה להחריף ואז להשבית לחלוטין את האפשרות לדרוך על הרגל לתקופה של שבועות, חודשים ובמקרה הגרוע יותר אף שנים.

להבין לפני שמחליטים: מהו דורבן ברגל?

בכף הרגל יש לנו רצועה ושמה: פלנטר פסייה. הפלנטר פסייה היא רצועה המחברת את אזור אצבעות כף הרגל עם עצם העקב. בכל צעד שאנחנו עושים קשת כף הרגל עולה ויורדת והרצועה הפלנטרית נמתחת במקביל. ישנם אנשים שכל כך הרבה מתיחות של הרצועה הפלנטרית נוצרים קרעים מיקרוסקופים בנקודת החיבור של הרצועה עם עצם העקב. אותם קרעים יוצרים דלקת. הגוף, על מנת להתמודד עם הדלקת שולח חומרים לאזור ונוצרת הסתיידות סידן בצורה של שפיץ, לכן השם: "דורבן". את הדורבן ניתן לזהות באמצעות צילום רנטגן. ברגע שהצילום מראה את העצם הבולטת בעקב, הדבר מעיד על מצב חמור של הדלקת. אותה בליטה גרמית בעקב כף הרגל עלולה להתחיל בשל בחירת נעליים לא טובה, פעילות גופנית עצימה מדי, עמידה ממושכת ועוד. לכן כל מי שהולך על רגליו, קל וחומר רץ, נמצא בקבוצת סיכון להיווצרות דלקת ולהחמרת הדורבן.

האם אני בסטטיסטיקה?

פרופסור ישראל שפירא (מנהל מחלקה בבית-חולים “בני ציון” בחיפה) נתקל בפיתוח חדשני של המכון האורתופדי – ״ברק אורטופדיה״. מדובר בפטנט ישראלי ״כחול-לבן״ של יהושע ברק, בעל הקליניקה וטכנאי אורתופדיה עם ותק של למעלה מ-40 שנה שהציב רף חדש בעולם המדרסים המודרניים. מחקרים מראים שמדרסי סיליקון סטנדרטיים מפחיתים את הלחץ בעקב בכ-24 אחוזים, בעוד שהמדרס החדשני עשוי לעזור ולהוריד את הלחץ בכ-78 אחוזים. ומאז שיפר ברק יהושע את פיתוחו והגיע ל-100% הורדת לחץ בעקב. מדובר במוצר חדש ומהפכני שאושר כפטנט בארה”ב, אירופה ובישראל. פרופסורים ומנהלי מחלקות מבתי חולים בארץ חוקרים את פיתוחיו של יהושע ברק ומגיעים לממצאים שאותם הם חושפים בכנסים ברחבי העולם – שיטותיו של ברק משנות את חוקי המשחק.

 על מה אנחנו מדברים?

המדרס הייחודי, בניגוד למקובל בתחום אינו מצריך הגעה פיזית לקליניקה, ביצוע מדידות, המתנה ארוכה ומייגעת וגם המחיר לא משאיר מקום להתלבטות. המדרס בנוי בצורה כזו שהמטופל לא דורך ישירות על העקב, שנותר באוויר, הרצועה אינה נמתחת ואין החמרה במצב הדלקתי ואולי הדבר החשוב ביותר: שיטת טיפול זו עשויה לזרז את הריפוי ויכולה לעזור ולמנוע מהבעיה לשוב בעתיד.

המוצר זכה לשם “Heel-Free”  והפך להיות זמין לרכישה אונליין החל מאוגוסט 2020 במחיר זול ביחס לחלופות הקיימות כיום בשוק (ניתן להתרשם באתר הרשמי). אפשר להזמין את המדרס לכאבי הדורבן / כאבים בעקב בלי להגיע פיזית למקום (מה שלא היה קיים בעבר). ההזמנה מתבצעת עפ"י מידת הנעליים הקיימת של הלקוח ואת המדרסים מקבלים במשלוח מהיר עד הבית, ללא צורך בנסיעות ארוכות, פקקים מייגעים, המתנה מורטת עצבים ותשלום גבוהה ומופרך. 

האם כדאי לקנות את מדרסי “Heel-Free” ?

 לסובלים מדורבן, מדרסי “Heel Free” עשויים לעזור ב95%  מהמקרים (נבדק ע”י אחוז האפקטיביות בקרב אלפי לקוחותינו).

בנוסף, מרגע קבלת המוצר ישנם 30 ימי ניסיון כביטוח לכספכם, מה שאומר שבמידה ואתם ולא מרגישים הקלה בכאבים, כספכם יוחזר במלואו. ללא שאלות.  

איפה ניתן לרכוש את המדרסים ?

כיום ניתן לרכוש את המדרסים ב- 2 דרכים בלבד: באתר הרישמי של החברה: www.heel-free.com או רכישה פיזית בקליניקה של "ברק אורתופדיה" בחולון (במקום תקבלו הסבר אודות הפיתוח + התנסות אישית בפתרון. במידה וטוב- מוזמנים לרכוש. לא טוב? לא קונים. הכי פשוט ונוח)

שימו לב לא לקנות חיקויים או דגמים פשוטים, שימוש במוצר שלא נבדק ע״י הגורמים המוסמכים יכול להוביל להחמרת הבעיה.

דף זה אינו מיועד לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעה כלשהי של מחלה.התוצאות עשויות להשתנות וייתכן והתוצאות אינן מייצגות או עשויות להיות מדוייקות.מידע זה אינו מהווה ייעוץ רפואי.

עדיין מתלבטים?

השאירו פרטים ונשמח לייעץ לכם עוד היום.