fbpx

תיקון ויישור הפלטפוס: המדריך המלא

תיקון ויישור הפלטפוס: המדריך המלא

עומדים יחפים מול המראה והרגליים נוטות פנימה? הנעל נשחקת מהר מאוד בצד הפנימי שלה? מרגישים כאבים באזור הקרסול לאחר פעילות מואמצת או בסוף היום? אם עניתם "כן" לאחת מהשאלות הללו אז כנראה שאתם סובלים מקריסת קרסול או בשם היותר מוכר "פלטפוס". מה זה אומר, מה הנזקים שיכולים להיווצר במהלך השנים ואיך אפשר לטפל? בכתבה שלפניכם. 

קצת מספרים…

הסטטיסטיקה ברורה – לאחד מכל 4 אנשים יהיה פלטפוס בשלב כלשהו בחיים. לא חייבים לסבול, וגם לא לרוץ לניתוח. פתרון חדש מאפשר לפתור את הבעיה בזמן קצר, ולמנוע את הכאבים וההחמרה. לא מאמינים? אתם מוזמנים להדגמה כיצד הפלטפוס מתיישר כבר מהצעד הראשון וכל זאת ללא תשלום

הסטטיסטיקה אומרת שאחד מכל ארבעה – 25 אחוז מהאוכלוסייה! סובל או יסבול מפלטפוס, הרוב יחוו את הכאב בכפות הרגליים. לא משנה איך תקראו לזה – פלטפוס, רגל שטוחה או קריסת הקרסול – הכאבים חזקים והנזקים מצטברים עם השנים.

מה זה בכלל פלטפוס?

לפני הכול, בואו נבין מהם הנזקים הנגרמים לרגל הקורסת לפלטפוס. כתוצאה מקריסת כף הרגל, עצמות הטאלוס והנאביקולר ניצבות בזווית אחת לשנייה, כך שלחץ גדול נוצר על שטח קטן בין העצמות וגורם לשחיקת סחוס. כאשר עצם מתקרבת לעצם כתוצאה מהשחיקה נוצרים כאבים ההולכים ומתגברים במשך השנים, היות ושחיקת הסחוס מחמירה וגם מי שעדיין לא סובל מכאבים כתוצאה מהפלטפוס, לא יודע מה מחכה לו בעתיד ככל שהסחוס יישחק עוד ועוד.

בכל צעד שאנו עושים כף הרגל קורסת פנימה ולכך יש השפעה שלילית במשך השנים על אזורים נוספים היכולים להיפגע כגון: קרסול, ברך, אגן וגב.

רגל בפלטפוס ניתן לראות במבט על כפות הרגליים מול המראה כאשר רואים את מנח כף הרגל מוטה כלפי פנים וכף הרגל "שטוחה". זה יכול לקרות בכל גיל, בכל שלב בחיים.

וכאן צריך לפעול גם למניעה וגם לטיפול – מניעת הנזקים שהולכים ומצטברים לאורך השנים, ומניעת הכאבים וההחמרה שלהם בהמשך.

מתנסים בהמצאה החדישה ללא תשלום, ומונעים ניתוח מיותר

כיצד נוכל לעזור? ייעוץ אישי בחינם

המצאה ישראלית חדשה לתיקון כף הרגל

אם חלילה הסחוס נשחק לחלוטין – עצם נוגעת בעצם והכאבים חזקים מאוד. במצב כזה הרופאים יציעו לכם ניתוח. אפשרות שנייה, שמחליפה את הניתוח, הוא מדרס שהבסיס, היסוד והמבנה שלו בנוי בצורה שונה לחלוטין מהקיים ברפואה עד היום שבזמן הליכה עם המדרס הייחודי הרגל מתיישרת, המרווח בין העצמות נפתח, הכאבים חולפים ומונעים את החמרת הבעיה הבאה עם השנים.

יהושע ברק, טכנאי אורתופדיה עם ניסיון של יותר מ-40 שנה, המציא במהלך השנים למעלה מ- 15 טיפולים ייחודים שהצילו והקלו את חייהם של רבים. בין המצאותיו המצליחות גם שיטה ייחודית לתיקון ויישור הפלטפוס. "אני קורא לזה תומך פלטפוס/ מדרס שהבסיס שלו שונה לחלוטין ממה שהיה עד היום", הוא מספר. "ברגע שעומדים והולכים עליו הרגל מתיישרת, כבר בדריכה הראשונה. המרווח נפתח, הפלטפוס הופך להיסטוריה ואם יש למישהו כאבים הם חולפים".

פיתוח זה, של מגן כף הרגל בהתאמה אישית לפלטפוס, הוא מוצר החזק יותר ממשקל הגוף הבא במטרה לייצב את מפרקי העצמות בכף הרגל למצב תקין. בכך אנו גורמים לחלוקת המשקל והלחץ, הנוצרים בין העצמות (הסחוס) בזמן מאמץ חלוקת המשקל נעשית על פני שטח פנים גדול, כך שכל שטח מקבל לחץ קטן.

"אנו מונעים את הנזקים העלולים להיגרם בעקבות מנח כף הרגל, ומתקנים את מנח העצמות לאלו הסובלים מכאבים", מוסיף ברק. "שינוי המנח בין העצמות גורם למניעת נזקים לאלו בעלי רגל שטוחה. לאלה הסובלים כבר מכאבים בשל הנזק, תיקון הזווית בין העצמות (המנח בין העצמות) מקטין ומונע את הכאבים ואת החמרת המצב בעתיד".

איך זה עובד בשטח? "מי שמגיע אליי עובר בדיקה של מבנה הרגל", מוסיף ברק. "אני מסביר על הנזקים שנגרמים במשך השנים ומראה דגם של ההמצאה שלי. אני מעמיד את המטופל על ההמצאה, והוא מיד רואה איך הרגל מתיישרת, חוזרת למצבה הטבעי והפלטפוס נעלם".
והיתרון הגדול – ההדגמה, ההסבר וההוכחה שהפתרון עובד נעשים כבר בפגישה הראשונית, ללא תשלום.

"בדרך כלל האנשים שמגיעים אליי נשלחים על ידי רופאים וחברים", מגלה ברק. "הרוב מגיעים אחרי שהם סובלים כבר מהכאבים, אחרים מרגישים רק את ההתחלה ויש להם מספיק ידע מוקדם כדי לבוא ולמנוע את ההתפתחות בזמן. ויש גם הורים, שרואים שהרגל של הילד שלהם קורסת פנימה. אין כאבים עדיין, כי זה גיל צעיר, אבל נותנים תרופה לפני המכה ומונעים אותה. בזכות ההמצאה הזאת לא צריך ללכת לניתוח, וזה יתרון עצום".

מתי מרגישים את התוצאה?

כבר מהדריכה הראשונה. הרגל מתיישרת והכאבים נעלמים מהרגע הראשון.

"צריך להתרגל לזה כמה ימים, אבל מתחילים ללכת ומרגישים שינוי מוחלט, עולם ומלואו. מכאב לחיים טובים וקלים יותר. ניתוח הרי תמיד אפשר לעשות – אבל אם אפשר לפתור את הבעיה של הכאב בלי הניתוח, אז למה לא?".

לקוחות מספרים

"רוצים לספר על סיפור הצלחה… אור סבל מכאבים ברגליים כתוצאה מפלטפוס קשה מאוד. אחרי אינספור מדרסים במקומות שונים הגענו אל "ברק אורטופדיה" ופה הותאמו עבור אור מדרסים. 

אור רצה לשרת שירות קרבי ובעזרת המדרסים הוא עשה זאת. 

"שוב אנחנו. חזרנו אחרי שנתיים של שירות לקבלת זוג חדש של מדרסים. הנוסחא מנצחת! 

אני כבר שנתיים בצבא, מפקד על חיילים וללא שום בעיות ברגליים" 

לפני שירות קרבי
במהלך השירות הקרבי

כיצד נוכל לעזור? ייעוץ אישי בחינם

עדיין מתלבטים?

השאירו פרטים ונשמח לייעץ לכם עוד היום.