fbpx

ברק אורתופדיה: הקלה בכאבים בכריות כפות הרגליים

מדוע זה קורה שוב ושוב, שאתם לא מסוגלים לעבור יום שלם בלי תחושת הכבדות הזו ברגליים והכאבים המתלווים לה?
אם כך בדיוק אתם מרגישים, יכול להיות כי אתם סובלים מכאבים בעצמות המסרק, כאבים המתרכזים באזור כריות כף הרגל.
הקלה בכאבים בכריות כפות הרגליים

מכירים את התחושה הזו שאתם כבר לא יכולים לעמוד על הרגליים? מסתכלים על השעון לראות מה השעה ומתבאסים לגלות כי זהו רק אמצע יום העבודה? וכל זאת בגלל כאב טורדני בכף הרגל?

 

כדי להתעודד מעט אתם מפנטזים על הרגע בו תגיעו הביתה, תורידו את הנעליים (לא לשכוח לשים אותן במקום) ורגעים לפני שתעשו מקלחת חמה ומפנקת, תתיישבו על המיטה ותעסו טוב טוב את כפות הרגליים הכבדות והכואבות שלכם.

כאבים בעצמות המסרק - מטטרסלגיה

כף הרגל כוללת בתוכה 26 עצמות המאפשרות לנו לעמוד, ללכת, לרוץ, לקפוץ ולשנות כיוון תוך כדי תנועה. חלק מרכזי שעליו אנו נשנעים בכל תנועה כזו או אחרת הוא האזור הקדמי של כף הרגל, עצמות המסרק.

במקרים מסוימים כאשר מופיע כאב בכפות הרגליים הוא יכול להיווצר כתוצאה משימוש נעליים לא מתאימות. כאשר מדובר בנשים שבוחרות לנעול נעלי עקב, רוב משקל הגוף מוטה לחלק הקידמי, עצמות המסרק. בסופו של דבר לחץ גדול על אזור ספציפי יכול לגרום לכאבים ונזקים במהלך השנים.  

צריך לזכור כי בכל צעד שאנו מבצעים במשך היום, אנחנו נשענים ומעמיסים את כובד משקל הגוף שלנו על כפות הרגליים ובעיקר על החלק הקדמי, הכריות. כמה אנחנו הולכים? המון.

על פי מחקרים שנעשו עולה כי ילדים עושים בממוצע בין 12 ל- 16 אלף צעדים ביום, והמבוגרים לא נמצאים הרבה מאחוריהם. לעיתים הם אפילו צועדים הרבה יותר.

זה לא שאנחנו נגד ללכת או אפילו לרוץ, להיפך, פעילות גופניות טובה מאוד לבריאות, אבל צריך לקחת בחשבון כי לכל דבר יש מחיר, וכפות הרגליים שלנו משלמות מחיר כבד על כל תנועה.

אנטומיה של עצמות כף הרגל

כאבי עצמות בכפות הרגליים: טיפולים אפשריים

לצד ניתוח (במקרה קיצוני) ותרופות, יש גם פעולות אלטרנטיביות שניתן לבצע כדי להקל ולטפל בכאבי עצמות בכף הרגל.

רפלקסולוגיה

שיטת טיפול הנעשית בעזרת לחיצות על כף הרגל, כאשר כל לחיצה משפיעה על אזור אחר בגוף.

עיסוי רגליים מקצועי

העיסוי מרגיע את כפות הרגליים ועוזר לעורר את זרימת הדם בכף הרגל, פעולה שיש ביכולתה לשמור על רקמת העצם.

פעילות גופנית

זו מסייעת לשפר את צפיפות העצם המעניקה תמיכה לכף הרגל. צריך לקחת בחשבון כי כל פעילות גופניות כזו עדיין
מעמיסה על כפות הרגליים.

מדרס: הפתרון האידיאלי להפחתת כאבי עצמות בכפות הרגליים

הדרך הטובה ביותר למנוע כאבים או לפחות להקל על כאבים בעצמות מסרק כף הרגל היא לעשות שימוש במדרסים.

כיום ישנם סוגים רבים של מדרסים, כאשר הם מתחלקים ל 2 קבוצות עיקריות: מדרסי מדף (הנרכשים כמוצר קיים עפ"י מידת הנעליים) ומדרסים בהתאמה אישית הנוצרים כתוצאה מתהליך ספציפי לפי מבנה כף רגל המטופל. כמובן שמדרס בהתאמה אישית על פניו ייתן מענה נכון ומדויק יותר לכף הרגל, אך עדיין בשני המקרים, עפ"י רוב המקומות מנח כף הרגל תהיה במגע מלא עם המדרס, יותר נכון אזור הכריות במגע עם המדרס ולחץ עדיין קיים. מה שברוב המקומות יעשו, יכינו מדרסים ובאזור הכריות ישתלו "חומר רך" על מנת להקל על הדריכה, אך גם עם חומר בסופו של דבר דורכים ולחץ עדיין קיים.

המדרס של ברק אורתופדיה: פאר היצירה

המדרס של 'ברק אורתופדיה' שונה לחלוטין מהמוכר בתעשייה. בזכות מבנה ייחודי המנטרל לחלוטין את הכוחות המכאניים הקיימים בעת עמידה והליכה על כף הרגל. האזור באוויר ומכיוון שהמדרס משאיר את אזור הכריות באוויר, המטופל ירגיש הקלה מיידית. לאחר טיפול באלפי סובלים עם כאבים באזור הכריות ניגש ברק לרופאים בכירים שחקרו את שיטותיו. התוצאות היו כה מרשימות שחלק אף הוזמנו להרצות על תוצאות המחקרים בכנסי אורתופדיה בינלאומיים. המדרס של ברק אף אושר כפטנט בינלאומי המהווה פריצה דרך רפואית בתחום.

אז מה ניתן לעשות?

אם עוד לא שמעתם על 'ברק אורתופדיה' אז כדאי שתכירו. מדובר במכון אורתופדי משפחתי בניהולו של ברק יהושע, טכנאי אורתופדיה מדופלם העוסק בתחום כבר ארבעה עשורים. לאורך השנים חייהם של אלפי אנשים בארץ וגם בעולם השתנו מקצה לקצה בזכות הטיפול הייחודי של ברק.

היל פרי ברק אורתופדיה

ועוד ייחודי לשיטתו הוא האפשרות להתנסות לפני הרכישה. בעת הגעה לקליניקה של ברק אתם תעברו בדיקה ממצה על ידו, במהלכה גם תתנסו בדוגמא קיימת אותה הוא יתאים לנעליים שלכם. אתם תלכו לטייל ותרגישו איך כל אזור הכריות באוויר והכאבים חולפים וזאת ללא תשלום וללא התחייבות. בניגוד לכל מקום אחר שקודם כל תצטרכו לשלם ורק אחר כך לחכות על מנת לדעת ולהרגיש מה תקבלו, אצל ברק התהליך הפוך. קודם מתנסים ורק אחר כך מחליטים.

לאחר ההתנסות, במידה ותרצו להמשיך, ברק ייקח מידות של כפות הרגליים שלכם ויתחיל במלאכת ההכנה. ברגע שהמדרסים יהיו מוכנים אתם תגיעו להתאמה וקבלת המדרסים. התהליך אצל ברק כולל אחריות מלאה. במידה ובזמן השימוש במדרסים לא תרגישו את ההקלה שכה קיוויתם לחוות, כל כספכם יוחזר במלואו.

יש לכם שאלות נוספות? אתם מוזמנים להגיע להתנסות אישית ללא תשלום, בכדי להיווכח ולהרגיש איך הכאב חולף מהצעדים הראשונים.

כיצד נוכל לעזור? ייעוץ אישי בחינם

במידה ולא תמצאו את המענה לו ייחלתם,
כל כספכם יוחזר במלואו

איך אוכל לדעת אם המדרסים עבורי?

דף זה אינו מיועד לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעה כלשהי של מחלה. התוצאות עשויות להשתנות וייתכן והתוצאות אינן מייצגות או עשויות להיות מדויקות. מידע זה אינו מהווה ייעוץ רפואי.

עדיין מתלבטים?

השאירו פרטים ונשמח לייעץ לכם עוד היום.