fbpx

בעיות אורתופדיות והגיל השלישי: דורבן

בעיות אורתופדיות והגיל השלישי: דורבן

ככל שאנחנו מתבגרים המצב הבריאותי שלנו הופך קשה יותר ויותר, כשקצב ההידרדרות משתנה בין אדם לאדם. לא מדובר רק בקשיים פיזיים הכרוכים בהרמת משקלים כבדים, או בצורך לזכור תאריכים ושמות. יש גם דברים קטנים שעלולים להתרחש באזורים שלא נחשוב עליהם, והם כואבים עד מאוד

מהם האזורים שצריך לשים לב אליהם?

אחד מאותם אזורים בגוף שהופך פגיע לאורך השנים הוא העקב שלנו. כאבים בעקב הם סימן לבעיה רפואית שיכולה לנבוע מכמה וכמה סיבות, ולתאר שורה ארוכה של מקרים כמו מחלות שונות, עומסים על הרצועות או דורבן.

כאבים בעקב הפכו בעיה נפוצה ממנה סובלים כ-10 אחוזים מאוכלוסיית העולם, כשהסיכון לסבול ממנה הולך ועולה ככל שאנחנו מתבגרים. על פי מחקר שפורסם ב-2015 ב-Chinese Journal of Traumatology, כשליש מבני ה-65 ומעלה סובלים מכאבים שונים בעקב כף הרגל.

כאבים אלה עלולים לגרום לבעיות בשיווי המשקל, קושי בביצוע מטלות יום יומיות, פגיעה בתבנית ההליכה ולעתים אף לנפילה.

ההערכה הרפואית של אדם תתבצע על בסיס ההיסטוריה הרפואית שלו, מיקום הכאב בעקב, עד כמה הוא פעיל במהלך היום וגם איזה סוג של נעליים בדיוק הוא נועל שעלול להגביר או למנוע את הכאבים.

אנשים הנוטים, למשל, לפעילות גופנית מוגברת יותר גם בגיל מבוגר צריכים להישאל האם שינו דבר או שניים בצורה שבה הם מתאמנים, שכן כאבים בעקב כף הרגל, או דורבן, עלולים להיווצר כתוצאה מלחץ הולך וגובר על עקב כף הרגל.

להבין לפני שמחליטים: מהו דורבן ברגל?

בכף הרגל יש לנו רצועה ושמה: פלנטר פסייה. הפלנטר פסייה היא רצועה המחברת את אזור אצבעות כף הרגל עם עצם העקב. בכל צעד שאנחנו עושים קשת כף הרגל עולה ויורדת והרצועה הפלנטרית נמתחת במקביל. ישנם אנשים שכל כך הרבה מתיחות של הרצועה הפלנטרית נוצרים קרעים מיקרוסקופים בנקודת החיבור של הרצועה עם עצם העקב. אותם קרעים יוצרים דלקת. הגוף, על מנת להתמודד עם הדלקת שולח חומרים לאזור ונוצרת הסתיידות סידן בצורה של שפיץ, לכן השם: "דורבן". את הדורבן ניתן לזהות באמצעות צילום רנטגן. ברגע שהצילום מראה את העצם הבולטת בעקב, הדבר מעיד על מצב חמור של הדלקת. אותה בליטה גרמית בעקב כף הרגל עלולה להתחיל בשל בחירת נעליים לא טובה, פעילות גופנית עצימה מדי, עמידה ממושכת ועוד. 

מהן דרכי הטיפול?

כדי לקבל את האבחנה המדויקת עליכם ללכת למכון מקצועי שיכול להציע לכם את השירות המתאים, כמו ברק אורתופדיה. יהושע ברק, טכנאי אורתופדיה עם ותק של למעלה מ-40 שנה והבעלים של המכון, יבדוק אתכם באופן אישי עם בואכם.

בברק אורתופדיה חשבו בשנים האחרונות על פתרון יעיל ומהיר לבעיית הדורבן בעקב כף הרגל, ויצאו עם פיתוח ישראלי שזכה לשבחים ברחבי העולם. מדובר במדרס ייחודי השונה מכל מדרס שהכרתם עד היום.

לא תיאלצו להמשיך להגיע פיזית לקליניקה, לעבור מדידות ואז להמתין זמן רב עד לקבלת המוצר שיוציא אתכם מהכאבים. בברק אורתופדיה המדרס בנוי כך שהמטופל לא דורך ישירות על העקב, שנותר באוויר, ללא לחץ, מה שמביא לביטול הכאבים כבר בצעד הראשון. שיטת טיפול זו מזרזת את הריפוי ומונעת מהבעיה לשוב בעתיד.

 מדובר במוצר מהפכני כל כך, עד שהוא נרשם כפטנט בארה"ב, אירופה ובישראל ומנהל מחלקה מבית חולים בארץ חקר את השפעתו והגיע לממצאים שאותם חשף בכנס בינלאומי אליו הוזמן להרצות על תוצאות המחקר.

המוצר המהפכני זכה לשם Heel-Free  והפך להיות זמין לרכישה ברשת. בברק אורתופדיה השיקו אתר אינטרנט ייעודי דרכו אפשר להזמין את המדרס לפתרון בעיות דורבן-כאבים בעקב בלי להגיע פיזית למקום. אפשר פשוט להקליד את מידת הנעליים ולקבל את המוצר שישנה את חייכם במשלוח אקספרס עד הבית בלי להיות תקועים בפקקים, להמתין זמן רב או להוציא יותר מדי כסף.

איפה ניתן לרכוש את המדרסים ?

כיום ניתן לרכוש את המדרסים ב- 2 דרכים בלבד: באתר הרישמי של החברה: www.heel-free.com או רכישה פיזית בקליניקה של "ברק אורתופדיה" בחולון (במקום תקבלו הסבר אודות הפיתוח + התנסות אישית בפתרון. במידה וטוב- מוזמנים לרכוש. לא טוב? לא קונים. הכי פשוט ונוח)

שימו לב לא לקנות חיקויים או דגמים פשוטים, שימוש במוצר שלא נבדק ע״י הגורמים המוסמכים יכול להוביל להחמרת הבעיה.

דף זה אינו מיועד לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעה כלשהי של מחלה. התוצאות עשויות להשתנות וייתכן והתוצאות אינן מייצגות או עשויות להיות מדוייקות.מידע זה אינו מהווה ייעוץ רפואי.

עדיין מתלבטים?

השאירו פרטים ונשמח לייעץ לכם עוד היום.