הפיתוח החדשני ששם סוף לכאבי העקב

עם המדרס הזה את הדורבן הבא תפגשו רק ביער
המדרס שישנה לכם את החיים במשלוח עד הבית
צעד ראשון בדרך לחיים ללא כאבים בעקב
בלי פקקים, ללא המתנה: קליק אחד והמדרס שישנה את חייכם בדרך אליכם

שבת בבוקר, יום יפה. סיימתם הרגע את הריצה הארוכה שלכם ועכשיו אתם בדרככם חזרה להתענג על ההישג. בערב, אחרי שעמדתם על הרגליים שעות ארוכות, אתם נכנסים למיטה בתחושת סיפוק ומצפים לבוקר. אז, עם הדריכה הראשונה על הרצפה, אתם מתעוותים מכאב בעקב ומבינים שמשהו לא בסדר.

מה שאתם כנראה סובלים ממנו מכונה בשפה המקצועית דלקת ברצועת הפלאנטר פסייה או בשם המוכר יותר: “דורבן”. בעיה כה נפוצה, עד כדי כך שהסטטיסטיקה מדברת על 1 מתוך 10 אנשים יסבול מכאבי העקב במהלך חייו.

מדובר בכאבים שמופיעים לרוב בתחילת ריצה, או בתחילת כל פעילות אחרת, ונעלמים ככל שהאזור מתחמם יותר ויותר. זאת בניגוד לדלקות ולבעיות אחרות, שבהן הכאב דווקא הולך ונהיה קשה יותר עד לכדי מצב שאי אפשר להמשיך בפעילות. במידה ולא מטפלים בדורבן התופעה עלולה להופיע בשנית ואז להשבית את הרץ, או כל אדם אחר, לתקופה של שבועות, חודשים ובמקרה הגרוע יותר אף שנים.

הפלאנטר פסייה היא רצועה המחברת את אזור אצבעות כף הרגל עם עצם העקב. עם כל צעד שאנחנו מבצעים קשת כף הרגל עולה ויורדת, מה שמוביל לכך שהרצועה נמתחת פעם אחר פעם עד שנוצרים קרעים בחיבור שלה עם עצם העקב. הדבר מוביל לדלקת ושם גם נוצר ה”זיז” המכונה דורבן, אותו אפשר לזהות באמצעות צילום רנטגן. ברגע שהצילום מראה את העצם הבולטת בעקב, הדבר מעיד על מצב חמור של הדלקת.

אותה בליטה גרמית בעקב כף הרגל עלולה להתחיל בשל בחירת נעליים לא טובה, פעילות גופנית עצימה מדי, עמידה ממושכת ועוד. לכן כל מי שהולך על רגליו, קל וחומר רץ, נמצא בקבוצת סיכון להיווצרות דלקת ולהחמרתה לדורבן.

על פי ההערכות כ-10 אחוזים מהאוכלוסייה סבלו או יסבלו בשלב כלשהו בחייהם מדורבן. בארה”ב, לדוגמה, מצטרפים בכל שנה כשני מיליון איש למעגל הסובלים מבעיית דורבן או כאבים בעקב, בלי שיימצא להם טיפול יעיל.

גם מוטי (שם בדוי) נכנס לאותה סטטיסטיקה. אחרי שנים ארוכות של כאבים בעקב, במהלכן ניסה את מגוון הטיפולים שמציעה היום הרפואה המודרנית כמו הזרקה של סטרואידים, גלי הלם, כדורים, פיזיותרפיה, משחות ועוד הוא עמד רגע לפני ניתוח מסיבה פשוטה: הטיפולים שעבר לא שמו דגש על הבעיה עצמה, שהיא הכוח הפועל על האזור הפגוע, וכך העקב המשיך לקבל את אותן מכות והפלאנטר פסייה המשיכה להימתח.

הפתרון עבור מוטי, ועבור רבים אחרים, נמצא לבסוף ב’ברק אורתופדיה’. מדובר בפיתוח ישראלי של יהושע ברק, טכנאי אורתופדיה עם ותק של למעלה מ-30 שנה, שהציב רף חדש בעולם המדרסים של היום.

המדרס הייחודי, בניגוד למקובל בתחום אינו מצריך הגעה פיזית לקליניקה, ביצוע מדידות, המתנה ארוכה ומייגעת וגם המחיר לא משאיר מקום להתלבטות. המדרס בנוי בצורה כזו שהמטופל לא דורך ישירות על העקב, שנותר באוויר, וכך מתבטלים הכאבים כבר בצעד הראשון, הרצועה אינה נמתחת ואין החמרה במצב הדלקתי ואולי הדבר החשוב ביותר: שיטת טיפול זו מזרזת את הריפוי ומונעת מהבעיה לשוב בעתיד.

מחקרים מראים שמדרסי סיליקון סטנדרטיים מפחיתים את הלחץ בעקב בכ-24 אחוזים, בעוד שהמדרס החדשני מוריד את הלחץ בכ-78 אחוזים. מדובר במוצר מהפכני כל כך, עד שהוא נרשם כפטנט בארה”ב, אירופה ובישראל ופרופסורים ומנהלי מחלקות מבתי חולים בארץ חקרו את השפעתו והגיעו לממצאים שאותם חשפו בכנסים ברחבי העולם.

המוצר המהפכני זכה לשםHeel-Free  והפך להיות זמין און-ליין. בברק אורתופדיה השיקו אתר אינטרנט ייעודי דרכו אפשר להזמין את המדרס לפתרון בעיות דורבן-כאבים בעקב בלי להגיע פיזית למקום. אפשר פשוט להקליד את מידת הנעליים ולקבל את המוצר שישנה את חייכם במשלוח אקספרס עד הבית ממש כאילו הייתם שם רק בלי שתצטרכו לעמוד בפקקים, להמתין שבועות ארוכים ולהוציא סכומי כסף גבוהים.

לפרטים נוספים לחצן כאן